Jak bramki obrotowe poprawiają bezpieczeństwo i efektywność na budowach

Bramki obrotowe to urządzenia bezpieczeństwa umożliwiające kontrolę dostępu osób, co oznacza, że tylko uprawnione osoby mogą wejść na kontrolowane miejsce. Nasza firma oferuje do wynajęcia kilka typów bramek obrotowych, różniących się swoją konstrukcją i funkcjonalnością. Są to tzw. bramki z turniketami lub w naszym przypadku kontener z turniketem. Stanowią one efektywną część kontroli dostępu oraz przestrzegania bezpieczeństwa pracowników i mienia na placu budowy.

kontener z bramkami obrotowymi pełnowymiarowymi

 1. Zapobieganie nieuprawnionym wejściom: Niewystarczająca kontrola dostępu osób, czasami dostanie się osób niepowołanych, kradzież mienia, alkohol na budowie, ewentualnie wypadek. Wszystko to może przysporzyć kłopotów nie tylko służbie ochrony, wykonawcy budowy, ale nawet samemu inwestorowi. Za pomocą bramek obrotowych zapobiegniesz niekontrolowanym wejściom na budowy, gdzie na skutek ruchu nieodpowiedniej osoby może dojść do poważnej sytuacji, której żaden budowniczy nie lubi rozwiązywać.
 2. Kontrola obecności: Nasze bramki obrotowe mają zintegrowane systemy do ewidencji obecności pracowników, tzw. ewidencję imienną przechodzących, która dostarcza informacji o tożsamości, czasie przyjścia i wyjścia konkretnej osoby, aktualnej liczbie osób znajdujących się na budowie, funkcję Antipassback, uniemożliwiającą wielokrotne przejście jednokierunkowe jedną kartą.
 3. Kontrola obecności: Nasze bramki obrotowe mają zintegrowane systemy do ewidencji obecności pracowników, tzw. ewidencję imienną przechodzących, która dostarcza informacji o tożsamości, czasie przyjścia i wyjścia konkretnej osoby, aktualnej liczbie osób znajdujących się na budowie, funkcję Antipassback, uniemożliwiającą wielokrotne przejście jednokierunkowe jedną kartą.
 4. Kontrola obecności: Nasze bramki obrotowe mają zintegrowane systemy do ewidencji obecności pracowników, tzw. ewidencję imienną przechodzących, która dostarcza informacji o tożsamości, czasie przyjścia i wyjścia konkretnej osoby, aktualnej liczbie osób znajdujących się na budowie, funkcję Antipassback, uniemożliwiającą wielokrotne przejście jednokierunkowe jedną kartą.
 5. Niezawodność: Bramki obrotowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się odpornością na napór osób i wandalizm, warunki atmosferyczne i klimatyczne. Wyposażone są w nowoczesne technologie, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i zapewniają niezawodne działanie bramek. Spełnienie przepisów prawa i rozporządzeń przy minimalnych kosztach.
 6. Nowoczesne technologie: Inteligentne oprogramowanie do kontroli dostępu, system dostępowy, czytniki kart dostępowych, sensory kontroli dostępu, łączność WiFi / 4G LTE, komputer z oprogramowaniem kontrolującym, możliwość zdalnego dostępu. Proces zarządzania i monitorowania dostępu osób i pojazdów na teren budowy w celu zabezpieczenia, bezpieczeństwa i innych powiązanych celów.
 7. Efektywność: szybkie i efektywne przejścia pracowników do i z miejsca pracy, zwiększenie wydajności pracy i skrócenie czasu spędzanego na oczekiwaniu na kontrolę dostępu. Efektywne zarządzanie wejściem osób bez konieczności dużych inwestycji. Bramki obrotowe oszczędzają koszty operacyjne, redukują potrzebę siły fizycznej przy wejściu do kontrolowanego obszaru. Kompletny system przygotujemy według Twoich wymagań, dostawę, montaż, uruchomienie systemu, szkolenie obsługi, serwis, demontaż – wszystko to zapewnione w ramach wynajmu.

Niezawodność oferowanych systemów bezpieczeństwa, najnowocześniejsze technologie ery cyfrowej, wykwalifikowana kadra pracownicza, indywidualne podejście i nasze wieloletnie doświadczenie staramy się wnieść do każdego projektu.

 

Przy wyborze odpowiedniego typu kontenera z bramką obrotową dla Twojego placu budowy ważne jest rozważenie kilku czynników, takich jak wymagania dotyczące bezpieczeństwa, liczba użytkowników, strefy dostępu i częstotliwość przejść.

Oferujemy do wynajęcia różne typy bramek obrotowych:

 1. kontener z bramkami obrotowymi pełnowymiarowymi
 2. kontener z bramkami obrotowymi prętowymi, mechanicznymi bramkami do przejścia np. wózków – ładunków o większych wymiarach
 3. Samodzielny przenośny pełnowymiarowy turniket
 4. przenośny turniket prętowy – w przypadku, gdy budowa ma już zabezpieczoną bramkę, możemy dostarczyć przenośne bramki obrotowe z oprogramowaniem sterującym

. bramki z turniketami lub w naszym przypadku kontener z turniketem. Stanowią one efektywną część kontroli dostępu oraz przestrzegania bezpieczeństwa pracowników i mienia na placu budowy.

Podstawowe wyposażenie techniczne

 

Część z bramkami obrotowymi posiada wbudowane turnikety według wymagań klienta, przez które przechodzą osoby udowadniające uprawnienie do wejścia przydzielonymi kartami dostępu. Czujniki kontroli dostępu, karty dostępu, RFID 125 kHz, MIFARE lub Dual, karty dla gości. Komputer z oprogramowaniem sterującym (klawiatura, mysz, monitor, UPS 600VA) dla maksymalnie 30 000 kart.

Pomieszczenie dla obsługi może służyć jako portiernia, pomieszczenie dla gości. Jest to termoizolacyjne pomieszczenie dla 2 pracowników obsługi, które pozwala na nadzór nad kontrolą wejścia osób uprawnionych. Ewentualnie umożliwia wejście osobom bez przydzielonego uprawnienia, gościom. Łatwa w utrzymaniu podłoga i ściany, ogrzewanie elektryczne, okna z każdej strony (izolacyjne podwójne szyby), drzwi z boku w części portierni kontenera. Instalacja elektryczna 230VAC, uziemienie, własne oświetlenie, ręczne przyciski do otwierania turniketu. Możliwość zdalnego dostępu, sieć lokalna, Internet, GSM, połączenie WiFi / 4G LTE.

  

Opcjonalne dodatki

Klient może uzupełnić kontener z bramkami obrotowymi według własnych wymagań o dodatkowe systemy, takie jak np. bezdotykowy tester alkoholu, system kamer, defibrylator, rampa wjazdowa, klimatyzacja, panel słoneczny itp.

 

Przenośna kontrola dostępu

 Przenośna kontrola dostępu. Prosta kontrola osób przybywających pojazdami na budowę. Do pojazdu znajdującego się w strefie wjazdu podchodzi strażnik z przenośnym urządzeniem kontroli dostępu i pozwala kolejno całej załodze sprawdzić swoje karty dostępu przy czytniku IN. Czytnik zapisuje przyjazd i przesyła informacje do komputera sterującego znajdującego się w pomieszczeniach portierni. Podczas wyjazdu z placu budowy postępuje się w ten sam sposób. To kolejna nasza nowość.

Bezdotykowy tester alkoholu do kontroli zawartości alkoholu w oddechu osoby. Szybka, precyzyjna kontrola osób wchodzących, pracowników do budynków, przedsiębiorstw, miejsc pracy, budow. Możliwość ustawienia losowego wyboru. Współpraca z systemem turniketowym.

System kamerowy potrafi w ciągu sekund odnaleźć zarejestrowane zdarzenie na podstawie podanego numeru rejestracyjnego lub nazwiska gościa, wszystkie zarejestrowane zdarzenia w obiekcie. System można uzupełnić o dodatkowe analizy wideo i dodawać elementy kontrolne. Kamery rejestrują część z turniketami oraz wjazd pojazdów przez rampę.

Nasza firma oferuje niezawodne i dobrze utrzymane wyposażenie technologiczne.

Obecnie rozszerzamy możliwość wynajmu nie tylko na Słowacji, ale także w Czechach, Polsce i na Węgrzech – nasze referencje.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub masz konkretne pytania dotyczące wynajmu, chętnie pomożemy. MOREZ GROUP a.s., +48 503 458 701, slavik@morez.pl, kanał YouTube MOREZ GROUP a.s.

Posted in Turnikety and tagged , , , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.